الان در کشور مسمومیت کودکان با مواد مخدر یکی از خطرات شایعه که جون اونا رو تهدید می کنه.

استاد یار دانشگاه شهید بهشتی گفت« مسمومیت کودکان با مواد مخدر یکی از خطرات شایعه ودر حال حاضر مسمومیت با مواد محرک زا مثل کریستال و شیشه در کوکان زیاد شده.

فریبا فرنقی در گفت وگو با  فارس گفت: الان در کشور مسمومیت کودکان با مواد مخدر یکی از خطرات شایعه که جون اونا رو تهدید می کنه.

ایشون با اشاره به اینکه متادون الان مانند مواد مخدر خطرناکه و عامل اصلی مسمومیت در کودکان هستش، اضافه کرد: در گذشته مسمومیت با مواد مخدر مثل تریاک و هروئین بیشتر بود اما الان مسمومیت با مواد محرک مثل کریستال و شیشه در کوکان زیاد شده.

استادیار بیماریای کودکان دانشگاه شهید بهشتی، خونواده رو مقصر اصلی مسمومیت کودکان با مواد مخدر و محرک زا دونست و گفت: در خونواده هایی که این نوع از مواد به وسیله اعضای اون مصرف می شه، مسمومیت کودک این خونواده ها بیشتره چون مواد در دسترس کودکه و این در حالیه که کودک قادر به تشخیص مواد نیس و اونو می خوره که همین مسئله موجب مسمومیت ایشون می شه.

فرنقی در ادامه این مطلب با اشاره به اینکه مسمومیت با مواد مخدر در کودکان می تونه منتهی به مرگ شه، گفت: داروهای ترک اعتیاد هم واسه کودکان خطرناکه؛ از این رو بزرگترا باید در حفظ ونگهداری این مواد دقت داشته و اونا رو دور از دسترس کودک خود بذارن.

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *