افزایش میل جنسی با خوردن ۱ لیوان آب انار در روز

افزایش میل جنسی با خوردن ۱ لیوان آب انار در روز

میوه انار واسه کسائی که از مشکلات جنسی و نعوظ رنج می برن به درد بخوره. انار یکی از خوشمزه ترین میوه ها در دنیاس و در ایران بسیار رشد می کنه اگه از مشکل جنسی رنج می برید آب چند تا انار رو گرفته و روزانه یه لیوان بخورین مشکل جنسی رو نابود می کنه انار پر از ویتامینای نوع cه و واسه سلامتی بسیار به درد بخوره سیستم ایمنی بدنتون رو زیاد می کنه و موجب می شه پوست بدنتون سرحال تر و جوانتر به نظر برسه فشار خون رو کم می کنه کلسترول خون رو تنظیم می کنه.

میوه انار در سرزمین ایران وجود داشته و از زمانای باستان در منطقه مدیترانه و شمال هند هم کشت می شده. این میوه اواخر قرن ۱۶ به دست مهاجران اسپانیایی به آمریکا وارد شد. امروزه انار در سرتاسر خاورمیانه و منطقه قفقاز، شمال آفریقا و مناطق استوایی قاره آفریقا، آسیای مرکزی، بخشایی از مدیترانه و حتی بخشایی از ایالتای کالیفرنیا و آریزونای آمریکا کشت می شه. این میوه در نیمکره شمالی زمین معمولا در فاصله شهریور تا بهمن و در نیمکره جنوبی زمین در فاصله اسفند تا اردیبهشت رشد می کنه.

۱. پیشگیری از بیماریای قلبی

انار پر از پلی فنول هاییه که به عنوان آنتی اکسیدانی قوی شناخته شدن. این نوع آنتی اکسیدان ها مانع تاثیر داغون کننده رادیکالای آزاد بر دیواره عروق می شن و در نتیجه، احتمال دچار شدن به بیماریای قلبی- عروقی رو کاهش میدن. هم اینکه، پلی فنولای موجود در انار می تونن با پیشگیری از اکسید شدن کلسترول در خون، احتمال ایجاد پلاک رو در عروق خونی کم کنن و در این صورت هم احتمال دچار شدن به مریضی عروق کرونر رو کم کنن. ضمن اینکه مصرف انار و آب انار طبیعی با کم شدن خیره کننده سطح کلسترول بد خون (LDL)، بازم احتمال دچار شدن به بیماریا و حمله های قلبی رو پایین می آورد.

ترکیبات موجود در انار می تونن با جلوگیری از فعالیت آنزیم بازدارنده آنژیوتانسین، به کاهش فشارخون کمک کنن. انار، شامل ترکیبی به نام «اسید پانیسیک» است که می تونه علاوه بر کمک به کاهش کلسترول و تری گلیسرید خون، تاحد قابل قبولی باعث پیشگیری از دچار شدن به فشارخون بالا شه. از طرف دیگه، همین ترکیب می تونه باعث کاهش فشارخون یا تنظیم فشارخون در افراد گرفتار به فشارخون بالا هم بشه. یافته های تحقیقات ثابت کردن همین خاصیت کاهندگی فشار و کلسترول خون انار، باعث می شه مصرف منظم این میوه یا آب طبیعی اون، احتمال دچار شدن به بیماریای قلبی رو در مبتلایان به دیابت کم کنه.

۳. پیشگیری از سرطان

یکی از مزیتای میوه های قرمز و مشکی بر بقیه میوه ها، غنی تر بودن اونا از شکلای جور واجور آنتی اکسیدانا نسبت به بقیه میوه ها و قوی تر بودن این آنتی اکسیدان هاست. یافته های تحقیقات نشون دادن آنتی اکسیدانای بسیار فراوون و قوی موجود در انار و آب طبیعی اون باعث کاهش خطر دچار شدن به سرطان های پروستات، پستون، ریه و پوست در آدمایی می شه که مصرف دست کم ۵ وعده در هفته از این میوه رو در برنامه غذایی خود دارن. ترکیبات ضدالتهابی موجود در انار هم راه دیگه ای رو واسه پیشگیری از دچار شدن به سرطان در بدن باز می کنن. محققان می گن که مصرف منظم آب انار در بیماران گرفتار به سرطان، احتمال رشد و افزایش سلولای سرطانی رو در بدن اونا کم می کنه.

۴. کمک به هضم غذا

یکی از راه های حفظ سلامت سیستم گوارش و داشتن هضمی بهتر، مصرف مواد غذایی پر از فیبره. میان خوراکیای جور واجور، آب طبیعی انار به دلیل طعم جذابی که داره، می تونه به عنوان یه نوشیدنی سالم و پر از فیبر در سفره غذایی روزانه ما جای بگیره. مصرف هر یک عدد انار، می تونه حدود ۲۰ تا ۳۵ گرم فیبر به بدن برسونه و تقریبا ۴۵ درصد از فیبر لازم روزانه ما رو تامین کنه. از این رو، آدمایی که با مشکل هضم مواجه هستن یا بعد از وعده های اصلی غذایی احساس پری و سنگینی شدید می کنن، می تونن انار یا آب انار رو در برنامه غذایی روزانه خود جا بدن.

۵. افزایش توان سیستم ایمنی بدن

انار، پر از ترکیبات ضدالتهابیه و از این رو، مصرف این میوه یا آب طبیعی اون می تونه واسه آدمایی که به بیماریای مربوط به ضعف سیستم ایمنی مانند آرتریت روماتویید یا پوکی استخون گرفتار هستن، بسیار به درد بخور باشه. از طرف دیگه، این میوه آبدار و قرمز، حجم خیلی از ویتامین C رو در خود جای داده و به خاطر همین، بازم می تونه تاثیر زیادی بر افزایش قدرت سیستم دفاعی بدن داشته باشه. ویتامین C موجود در انار با خنثی کردن رادیکالای آزاد و تقویت سیستم ایمنی بدن، احتمال دچار شدن به بیماریای عفونی و ویروسی رو هم کم می کنه. به خاطر همین مصرف انار و آب انار در فصلای سرد سال که احتمال دچار شدن به بیماریای ویروسی مسری زیاد می شه، بسیار به درد بخور هستش.

۶. افزایش میل جنسی

میدونید که انار از زمانای قدیم به عنوان نماد باروری شناخته می شده؟ دلیل این موضوع رو میدونید؟ محققان آمریکایی با بررسی تاثیر مصرف آب انار طبیعی بر همسران جوون و میانسال به این نتیجه رسیدن که مصرف یه لیوان آب انار می تونه باعث افزایش ترشح هورمون جنسی تستوسترون، هم در مردان و هم در زنان شه. این حالت، به خودی خود میل جنسی رو زیاد می کنه. محققان می گن ترکیبات موجود در انار، مثل هورمونای جنسی در بدن آدما هستن و به خاطر همین هم مصرف انار و آب انار طبیعی می تونه باعث افزایش میل و اشتیاق جنسی شه.

۷. کاهش استرس

پلی فنولای موجود در انار علاوه بر مقابله با استرس اکسیداتیو داخلی، تاثیر زیادی در مقابله با شکلای جور واجور استرس های روانی در زندگی فردی و اجتماعی هم دارن. تحقیقات انگلیسی ثابت کردن نوشیدن آب طبیعی انار در موقعیتای استرس زا، باعث کاهش سطح کورتیزول خون و پایین اومدن اندازه استرس فرد می شه.

کم خونا بین مصرف غذا و آب انار فاصله بندازن

آدمایی که از داروهای خاص واسه درمان کلسترول خون بالا یا فشارخون بالا استفاده می کنن، بهتره درباره مصرف آب انار با پزشکشون مشورت کنن چون امکان تداخل دارویی واسه اونا هست. علاوه بر این ، آب انار هم غلظت بالایی از نظر قندها داره و مصرف افراطی و غیر اصولی این نوشیدنی می تونه قند خون رو زیاد کنه که واسه افراد گرفتار به دیابت خوب نیس. افراد گرفتار به فشار یا غلظت خون می تونن آب انار رو بدون این دست اون دست کردن پس از خوردن غذا مصرف کنن، اما کم خونا باید بین خوردن غذا و مصرف آب انار، دست کم یکی- دو ساعت فاصله بندازن.

منبع:salamat.ir

.

منبع : faranaz.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *