خواص ژله رویال چیه

ژله رویال پدیده جالبیه که با عنوان اکسیر جوونی(واقعاً) بین مردم شناخته می شه. اثر "هورمونی" عجیب ژله رویال بر لاروهای زنبور عسل منتهی به این عقیده شد که این ماده عجیب شاید بتونه روی آدم هم مؤثر باشه. این اثرات "هورمونی" در ژله رویال نه فقط باعث اختلاف طبقاتی بین زنبور کارگر و زنبور ملکه می شه، بلکه باعث باروری فوق العاده ملکه (که از دید ژنتیکی با زنبور کارگر یه جوره) و عمر طولانی اونم می شه و ً این فرق فقط به دلیل غذای خاص ایه که زنبور ملکه می خوره یعنی ژله رویال

یافته های تحقیق محققان کشور نشون داد که «ژله رویال» می تونه به دلیل فعالیتای آنتی اکسیدانی و افزایش استروژن، پارامترهای باروری رو بهتر کنه و احتمال باروری رو زیاد کنه.
«ژله رویال» یا شاه انگبین یه جور ماده غذاییه که به وسیله زنبور عسل پرستار ساخته می شه و نقش مهمی در رشد زنبور ملکه اجرا می کنه.

زنبور ملکه در طول دوره لاروی با ژله رویال تغذیه می شه، در حالی که مابقی زنبورها فقط سه روز ابتدایی عمر خود از اون تغذیه می کنن. این ماده دارای اثرات ضد توموری، فعالیت آنتی اکسیدانی و بهبود دهنده علائم یائسگی است. هم اینکه این محصول به وسیله کارشناسان طب سنتی واسه کمک به درمان ناباروری تجویز می شه. شاه انگبین شامل مقادیر خیلی از پروتئین، چربی، گلوکز، ویتامین، هورمون، آنزیم و مواد معدنیه.

افزایش قدرت باروری و درمان نازایی با ژله رویال

خواص و مصارف ژل رویال

بلوغ زیربنای روند تولید مثله و شروع بلوغ به مقدار ذخایر انرژی موجود در بدن، وضعیت تغذیه، محیط زندگی و ژنتیک رابطه زیادی داره. در زنان، استروژن در فرق، رشد و کارکرد اندامای تولید مثل دارای نقش مهمیه و به عنوان هورمون اصلی در تنظیم سیستم تولید مثل در زنان شناسایی شده. در مرحله پایانی بلوغ تخمک، تغییر در سطوح آنزیمای پروتئولیتیک، سیتوکینا، پروستاگلاندینا و اکسید نیتریک (NO) منتهی به افزایش سطح اکسیژن عکس العمل پذیر (ROS) می شه، در نتیجه موجب افزایش جریان خون تخمدان شده و به پاره شدن فولیکولا و آزاد شدن تخمک کمک می کنه.
محققان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و دانشگاه ارومیه، اثرات ژله رویال رو بر یه سری از پارامترهای تولید مثل در موشای صحرایی نابالغ بررسی کردن.
در این مطالعه تجربی، ۳۲ موش صحرایی ماده نابالغ به سه گروه آزمایش و یه گروه تماشاگر تقسیم شدن. گروه های تجربی روزانه، ۱۰۰، ۲۰۰ و ۴۰۰ میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن ژله رویال گرفتن و به گروه تماشاگر ۰.۵ میلی لیتر آب مقطر (حلال ژله رویال) به صورت درون صفاقی تزریق شد. پس از ۱۴ روز، تخمدان موشای تحت درمان واسه بررسی بافتی توضیح داده شد. سطوح سرمی هورمونای تخمدان، اکسید نیتریک (NO) و توانایی آنتی اکسیدانی براساس زنده کردن آهن (روش FRAP) بررسی شد.
مشاهدات این تحقیق نشون دهنده افزایش معنی دار وزن رحم، تخمدان و سطوح سرمی هورمون پروژسترون و استرادیول در گروه تجربی نسبت به گروه تماشاگر بود. علاوه بر این، افزایش تعداد خیلی از فولیکولای بالغ و جسم زرد در گروه های تجربی در مقایسه با تماشاگر دیده شد. اندازه سرمی FRAP افزایش معنی دار و اندازه NO کاهش معنی داری داشت.
یافته های این تحقیق که در فصلنامه بین المللی باروری و ناباروری (IJFS) وابسته به پژوهشگاه رویان منتشر شده، حاکیست که ژله رویال افزایش دهنده روند رشدونمو فولیکولا هستش و باعث افزایش هورمونای تخمدان می شه. این محصول رو میشه به عنوان یه محرک رشد طبیعی روش زوم کرد.

افزایش قدرت باروری و درمان نازایی با ژله رویال

برگرفته از ایسنا / ر

.

منبع : namnak.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *