: افزایش قد مردان ایرونی

آکا ایران: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، شبکه خبری ان تی ایشون آلمان در گزارشی در این مورد اعلام کرد: با این حال این روند همیشه واسه ایرانیا مزیت به حساب نمیاد.
این گزارش با بیان اینکه مردان ایرونی در طول یکصد سال گذشته روز به روز قد بلندتر شدن، اضافه کرد: براساس مطالعه جدیدی که (به سرپرستی پروفسور مجید عزتی، استاد امپریل کالج لندن انجام و یافته های اون در نشریه ای لایف منتشر شد) متوسط قد ایرانیان بین سالهای ۱۸۹۶ تا ۱۹۹۶ میلادی از یکصد و پنجاه و هفت سانتیمتر به یکصد و هفتاد و سه سانتیمتر زیاد شده.

این افزایش شونزده سانتی در مدت یکصد سال، نشون دهنده یه افزایش قد بیشتر از اندازه س. ایران با این روند در بازه وقتی مزبور، کشورای اروپایی و آسیایی رو گذرونده.

دکتر حسین دهقان منشادی، متخصص غدد درون ریز و متابولیسم در این باره گفت: وقتی رفاه اجتماعی در ایران بالا رفت، شرایط مالی و تغذیه جامعه بهتر شد، بهداشت عمومی شرایط مناسبی پیدا کرد و بیماریای واگیردار و مسری ظرف یه سده گذشته ریشه کن شدن، فاکتورهای مهم رشد قد واسه مردان ایرونی بدست اومد.

ان تی ایشون گفت: امروز حتی قد و قامت دویست و هشت سانتیمتری واسه مردان ایرونی، نادر به حساب نمیاد. البته این شرایط همیشه با مزیت همراه نیس و به طور مثال موقع خرید شلوار، این افزایش قد به یه مشکل تبدیل می شه.

در این تحقیق هم اینکه اومده که این محدودیتا واسه زنان ایرونی هم رو به زیاد شدنه. چون زنان ایرونی هم روز به روز در حال افزایش قد هستن. زنان قد بلند ایرونی الان در انتخاب همسر (قد بلند) مشکل دارن و از این وضع شاکی هستن.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *