: پربیننده ترین هـا

واسه افزایش لطافت پوست پیشنهادای مفیدی براتون داریم در این فصل که آفتاب از همیشه سوزاننده تره بهتره بیشتر به لطافت پوستتون اهمیت بدین

پوستای خشک همیشه خشن و پوسته پوسته می شن و این خشکی می تونه تموم بدن رو شامل شه. وقتی که رطوبت طبیعی پوست از بین میره بازیابی رطوبت از دست رفته بسیار سخته. اما جلوگیری از خشکی و حفظ رطوبت با رعایت بعضی نکات، در کنار مراقبتهای روزانه از پوستتون کاری به مراتب آسانتره.

در این مطلب ۶ راه که باعث می شه همیشه پوستی مرطوب داشته باشین و از خشکی اون جلوگیری کنین پیش رو شما قرار می گیره.

۱-به کار گیری پاک کننده های ملایم

صابون، پاک کننده ایه که با نابود کردن چربی پوست موجب خشکی بیشتر اون می شه، پس آسونترین راه واسه حفظ رطوبت پوست، به کار گیری پاک کننده های ملایمیه که شامل مرطوب کننده بوده و مخصوص پوسته های خشک فرموله شده هستن.

۲-استفاده همیشگی از مرطوب کننده

اگه پوست شما مستعد خشک شدنه، می تونین روزانه از یه لوسیون مرطوب کننده استفاده کنین. بهترین زمان واسه استفاده لوسیون، بعد از استحمامه. وقتی که هنوز پوست شما مرطوبه. لازمه در طول روز چندین بار این عمل رو انجام بدین. شمام اینکه می تونین از وازلین جهت مرطوب سازی پوست خود استفاده کنین.

۳- توجه به اندازه استحمام

بعضی متخصصین پوست می گن که باید اندازه حموم رفتن خود رو محدود کنیم و استحمام زیادتر از اندازه رو دلیل اصلی بروز خشکی در پوست میدونن. این در حالیه که بعضیا دیگه از متخصصین این رشته دوبار استحمام در روز رو ایده آل می دونن. واقعیت اینه که اگه استحمام شما همراه با روغن حموم انجام بشه، رطوبت بدن حفظ می شه و ایجاد محدودیت در استحمام تاثیر زیادی بر رطوبت بدن شما نمی ذاره.

۴- کنترل درجه گرما آب به هنگام استحمام

چیزی که بیشتر از تعدد حموم رفتن روش زوم شده و اهمیت خاص ای داره چگونگی شستن بدن و درجه گرما آبه. تلاش کنین که تا اونجا که می تونین از دوشای طولانی و با درجه گرما بالا دوری کنین. پس چیزی که به دنبالش هستیم دوشای کوتاه مدت و به کار گیری آب ولرم و یا حتی کمی سرده. پس از استحمام هم به آرومی بدن خود رو با هوله خشک کنین و همونطور که گفتیم بدون این دست اون دست کردن و تا قبل اینکه بدن به طور کاملً خشک شه از مرطوب کننده استفاده کنین.

۵- دوری از موندن در هوای سرد و خشک

دوری از هوای خشک هوای سرد و خشک می تونه خیلی راحت رطوبت رو از پوست شما برباید. واسه جلوگیری از اون اول باید عواملی رو که تاثیر داغون کننده هوا روی پوست رو شدید شدن کرده و آسیب پذیری رو بیشتر می کنن، پیدا کنیم. از جمله این عوامل میشه به بیماریهای تیروئید، کم خونی و بعضی داروها مخصوصا داروهای کاهنده کلسترول اشاره کرد. همه این موارد باعث کاهش چربی پوست می شن. در کنار کنترل این عوامل می تونین از دستگاه های بخور استفاده کرده و رطوبت لازم رو به هوا باز گردونین.

۶- نوشیدن آب و غذاهای سالم

اگه شما از درون سلامت باشین، در چهره و ظاهر شما به طور کاملً کرد داره و مطمئناً بر نرمی و لطافت پوست هم موثر هستش. داشتن یه روش زندگی سالم از اهمیت خاص ای برخورداره. آب بخورین، غذاهای سالم بخورین، ورزش کنین و با کم شدن استرس، ذهن، بدن و پوست خود رو سالم نگه دارین. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که فقط با کمی توجه می تونین از خشکی پوست رهایی یابید.

منبع: پرسیار

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *