پیدا کردن آرایشگر حرفه ای و از طرفی هم رنگ مویی که باعث شه موهامون عالی شه، کار سختیه. حالا اگه چیزی که انتظارش رو داشتیم به وقوع ملحق شد، چقدر ناراحت کننده هستش اگه این دوران خوب واسه موهامون، به سرعت بگذره؟ ما از متخصصین مختلفی پرسیدیم که: شما چیجوری عمر رنگ مو رو تا اونجا که جا داره، طولانی می کنین؟ جوابا، از چیزی که تصور می کردیم ساده ترن، خودتون ببینین!

  1. موهاتون رو هر روز شامپو نزنین

استله بامهازر، متخصص رنگ مو میگه: شاید کمی چرکالو بنظر بیاد، اما همه احتیاجی ندارن که هر روز موهاشون رو بشورن! شستشوی متناوب، چربیای با ارزشی که رشته موهاتون رو مرطوب نگاه می داره رو، از موهاتون می زداید، و همین اتفاق عمر رنگ موهای شما رو کمتر می کنه. حالا واسه اینکه بین هر بار شستشو، موهاتون تر و تمیز بنظر برسه، می تونین از شامپوی خشک استفاده کنین.

فردریک استیت هم که یه متخصص رنگ موی مشهور دیگه س میگه: اگه چاره ای نیس و باید هر روز موهاتون رو بشورید، فقط پوست سرتون رو شامپو بزنین نه کل موهاتون رو! این کار به ایستادگی رنگ موهاتون کمک می کنه، و باعث می شه در به کار گیری شامپو هم صرفه جویی کنین. این خوب نیس؟

  1. از اجناس درست استفاده کنین

خیلی اوقات، رنگ پریدگی موها به طور کاملً طبیعی رخ میدن، ولی بازم موهای ما پر تازگی بنظر نمی رسن. اگه از اجناس مناسب استفاده نکنین، این مشکل شدید شدن می شه. ریتا هازن متخصص رنگ موی افراد مشهور میگه: خیلی مهمه که از شامپو و نرم کننده هایی استفاده کنین که اختصاصا واسه موهای رنگ شده طراحی و تولید شدن، چون که اجناس دیگه، واسه موهای رنگ شده خیلی قوی هستن و به سرعت رنگ موها رو از بین می برن.

جول وارن هم میگه همیشه وقتی که می بینم مردم کلی پول خرج رنگ موهاشون می کنن اما از اون طرف شامپو و نرم کننده های ارزون قیمت و بی کیفیت می خرن که رنگ موهاشون رو خراب می کنه، خنده ام میگیره! من به مشتریانم پیشنهاد می کنم که از شامپو و نرم کننده های مخصوص موهای رنگ شده با کیفیت استفاده کنن. این اجناس بدون سولفات و شامل روغن آرگان واسه تأمین چربی سطح موها هستن تا موهایی براق و نرم داشته باشین.

هم اینکه بعضی از این اجناس شامل عصاره چای سبز هم هستن که موهای شما رو تغذیه کرده تا رنگ موها اثبات و عمرش طولانی شه.

  1. هیچوقت با موهای خشک درون استخر شیرجه نزنین

همیشه اول موهاتون رو با آب شهری یا آب معدنی خیس کنین. استیت میگه، که گیسوان شما آب شهری یا معدنی رو به خود جذب کرده و اجازه نمی ده تا کلر درون آب، رنگ موهاتون رو نابود کنه.

افزایش موندگاری رنگ مو

راهکارهای افزایش طول عمر رنگ مو

  1. از گرما یا سرمای بیشتر از اندازه دوری کنین

میسی کوبلر میگه: هر وقت می خواین موهاتون رو بشورید، باید از آب ولرم استفاده کنین تا رنگ موهاتون به مدت بیشتری دووم بیاره، و آخرش هم، شستشوی سرتون رو با آب خنک پایان بدین تا موهاتون نورانی شه.

  1. رنگ رو مهر و موم کنین

هر چی بیشتر موهاتون رو رنگ کرده باشین، و هر چی بیشتر سشوار کشیده باشین، موهاتون مواد مغذی بیشتری رو از دست داده. بهمین دلیل به کار گیری نرم کننده واسه بازیابی مواد مغذی از دست رفته موها خیلی مهمه.

می تونین از شکلای جور واجور ماسک مو استفاده کنین، و هم می تونین شکلای جور واجور روغن مو رو به موهاتون مالیده و شب رو به همون شکل سپری کنین. دقیقاً مثل این می مونه که روی پوستتون مرطوب کننده مالیده باشین. اینجوری کیفیت موها و رنگش عمر بیشتری پیدا می کنن.

  1. رنگ موهاتون رو جلا بدین

وارن میگه: هر باری که موهاتون رو رنگ کردین، تا نوبت دیگه، می تونین به سالنای زیبایی برید و رنگ موهاتون رو جلا بدین تا به اون درخشندگی ببخشین و رنگ موهاتون هم عمرش طولانی شه.

  1. موهاتون هم به ضد آفتاب احتیاج داره

نور خورشید رنگ موها رو کمرنگ می کنه، مثلاً موهای بلوند رو به رنگ برنج در می آورد! اگه می خواین در زیر نور خورشید بیرون برید، باید از کالاهایی که از موهای شما در برابر UV مراقبت می کنن استفاده کنین. اگه برنامه دارین که چند ساعتی بیرون از خونه باشین، می تونین از روغنایی که مخصوص نورانی نگاه داشتن موهاست استفاده کنین.

.

منبع : fitnessmagazine.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *