: افزایش مستمری مددجویان دست کم ۲۰ درصد اندازه قانون کار

: رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: مستمری مددجویان در برنامه ششم دید شده که در صورت تصویب کف مستمری مددجویان دست کم ۲۰ درصد اندازه قانون کار هستش.
به نقل از پانا، انوشیروان محسنی بندپی گفت: در بهزیستی سه روش در دست اجرا هست، روش اول برخورداری بهزیستی در سراسر کشور از برنامه عملیاتی و هدف دار مشخصی بود. اون طور که در این برنامه از مقابله با گسترش آسیبای اجتماعی و پیشگیری از معلولیت شروع کردیم.
ایشون اضافه کرد: در همین زمینه الان پوشش غربالگری معلولیت و تنبلی چشم درصده. هم اینکه با همکاری مجلس تونستیم غربالگری ژنتیک قبل از ازدواج رو هم اجباری کنیم تا بشه از تولد سالیانه ۲۵ تا ۳۰ هزار معلول در کشور جلوگیری کرد.
محسنی با بیان اینکه توجه به مستمری مددجویان در برنامه ششم دید شده، گفت: در برنامه ششم مصوب کردیم که کف مستمری مددجویان دست کم ۲۰ درصد اندازه قانون کار باشه. هم اینکه از برنامه های دیگه در مورد آسیبای اجتماعی، اجرای طرح افزایش توانمندی در مدارس بوده که در هر استان در ۱۰ مدرسه این طرح واسه محفوظ سازی دانش آموزان در مقطع راهنمایی اجرا می شه.
: بخاطر این نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان به طور آزمایشی اجرا شده تا بتونیم از این روش دلیل یابی کرده و پس از اون به آسیب شناسی در مورد مسایل جور واجور دست پیدا کنیم. در این نظام مراقبت، آموزشای جور واجور در مورد سبک زندگی هم در نظر گرفته شده. هم اینکه از مشاوران جور واجور و در موردای متفاوت استفاده میکردیم تا قانون مندیای اجتماعی و مهارتای زندگی در جامعه تقویت و به دنبال اون بنیان خانوادگی قوی شه.
محسنی بندپی، گفت: نباید به مرحله ای برسیم که افراد هنگام طلاق به دنبال مشاور باشن بلکه باید قبل از اون مشاوره هایی ارائه داد؛ هنگام طلاق مشاوره دیگه تاثیری نداره و به خاطر همین، پیشگیری و توانمندسازی در دستور کار قرار داد.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه دومین روش بهزیستی استانداردسازی خدماته، گفت: افزایش کیفیت و استانداردسازی خدمات از راهبردهای اساسی ما در سازمانه تا سرویس های داده شده تاثیر بیشتری داشته باشن.
ایشون اضافه کرد: دولت همیشه نمی تونه مسئول تموم امور باشه و باید از ظرفیت بخش خصوصی هم استفاده کنیم، به خاطر این به دنبال تشویق و جذب بخش خصوصی در برنامه های بهزیستی هستیم و روش سوم هم اینه که در بهزیستی از مرکزمحوری به سمت خونواده اساسی پیش بریم و به این منظور افزایش آگاهی و علم و ظرفیت ارائه خدمت در خود خونواده رو در نظر گرفتیم. مثلا الان مشکل اتیسم یه نگرانی در جامعه س و گسترش اون در کشور ما یه درصدیه، یعنی از هر صد کودک در کشور، یه کودک به اتیسم گرفتار می شه و به خاطر همین باید فهم برخورد با این مریضی رو به داخل خونواده ها ببریم.
محسنی بندپی با اشاره به چگونگی خدمات رسانی به بیماران روانی، گفت: بیماران روانی طولانی نیازمند خدمات دائمی هستن و اگه دخالت بهنگام وجود نداشته باشه و بیماران پس از بهبودی رها شن و مشاوره و روند درمانی قطع شه، امکان برگشت مریضی در بیماران روانی طولانی هست.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، ادامه داد: با همکاری مجلس، لایحه پشتیبانی از حقوق افراد معلول رو به مجلس ارائه دادیم و با امید به اینکه با تصویب اون خدمات بهتری در جهت پشتیبانی از معلولان داشته باشیم.
ایشون در آخر با تاکید بر ضرورت پشتیبانی از محیط زیست، اعلام کرد: الان آلودگی محیط زیست، ۹ درصد تولیدات ناخالص ما رو تهدید می کنه. باید تلاش شه که محیط زیست بدون آلودگی باشه چون تاثیر اون بر سلامت افراد خیلی زیاده.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *