آمارها نشون میده: تعداد آمریکاییایی که واسه کنترل یا بهبود بیماریای روانی از داروهای تجویزی مصرف می کنن، از سال ۱۹۹۶ به بعد بیشتر شده.

محققان آمریکایی فکر می کنن؛ دلیل این افزایش تا حدودی به دلیل گسترش پوشش دهی بیمه و آشنایی بیشتر پزشکان عمومی با مثل این داروها هستش.

تحقیقات نشون میده: الان در مقایسه با سال ۱۹۹۶ تعداد بزرگسالان و کودکانی که از داروهای نسخه ای واسه درمان مشکلات یا بیماریهای روانی مثل اضطراب و افسردگی استفاده می کنن به ترتیب ۷۳ و ۵۰ درصد زیاد شده.

براساس این تحقیق، در بین سالمندان بالای ۶۵ سال به کار گیری داروهای روانپزشکی که شامل داروهای ضد افسردگی، ضد روانپریشی و داروهای فراموشی هستن، بین سالهای ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۶ دو برابر بیشتر شده.

محققان دانشگاه کلمبیا در نیویورک با منتشر کردن مقاله ای در مجله «امور سلامت» در این باره خاطرنشان کردن: چیزی که ما در تحقیقات خود فهمیدیم اینه که کلا دسترسی به مراقبتای بهداشتی واسه بیماریهای روانی نسبت به قبل افزایش زیادی پیدا کرده.

این محققان می گن: سلامت روان امروزه به یکی از شاخه های مهم در کار مراقبتهای پزشکی تبدیل شده. براساس این گزارش در سال ۲۰۰۶ در این کشور ۱۶ درصد از سالمندان ۶۵ ساله و پیرتر به بعضی از مشکلات روانی گرفتار هستن.

محققان واسه رسیدن به این اطلاعات چندین تحقیق عمومی بزرگ رو که روی سلامت روانی مردم آمریکا انجام گرفته، مورد بازبینی و موشکافی قرار دادن.

این تحقیق از طرف مرکز ملی آمار بهداشت، آژانس تحقیقاتی و کیفیت مراقبتای بهداشتی، سازمان خدمات سلامت روانی و سوء استفاده و سازمان امنیت اجتماعی انجام گرفته است.

محققان تاکید کردن: افزایش پوشش دهی دارو تحت برنامه «مراقبت پزشکی» که برنامه بیمه دولت فدرال واسه سالمندان حساب می شه و برنامه بیمه سلامت کودکان واسه کودکان خونواده های بی بضاعت، امکان دسترسی به این داروها رو بیشتر کرده. اندازه تجویز مثل این داروها در بخش اول دهه جاری بین سالهای ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ به طور خاص و سریع زیاد شده. البته در این تحقیقات محققان به موضوع نگران کننده رسیدن.

اونا فهمیدن: مریضایی که با مشکلات و بیماریهای خطرناک روانی درگیر هستن دسترسی بسیار کمی به امکانات درمانی و مراقبتی دارن و تا الان پیشرفت بسیار کمی در این مورد در آمریکا انجام شده.

محققان تاکید کردن: توجه به این نکته لازم و الزامیه. چون بیماریهای روانی در شرایط زیاد ممکنه عواقب ناگواری واسه خونواده ها و جوامع داشته باشه تا حدی که حتی به جرم و جنایت منجر شه.

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *