: افزایش مقاومت بدن در برابر ویروس سرماخوردگی

: اگه می خواین در فصل پاییز دچار سرماخوردگی نشید پیشنهاد می کنیم از مواد غذایی که بدن رو در برابر این ویروس مقاوم می کنن استفاده کنین حبوبات، غلات سبوس دار، میوه جات مانند پرتقال، لیمو، نارنگی، گوجه فرنگی، و دیگه ماد خوراکی به شما در این مورد کمک می کنن امگا۳ هم به افزایش مقاومت بدنتون در برابر ویروس سرماخوردگی کمک میکنه بهتره از مواد غذایی شامل امگا ۳ هم کمک بگیرین.

زهرا اصغرپور متخصص تغذیه  گفت: در فصل پاییز، سرماخوردگی یکی از شایع ترین دلایل مراجعه به دکتر حساب می شه که به صورت میانگین بزرگسالان  ۲  الی ۳ بار و کودکان ۸ الی ۱۲ بار در سال این مریضی رو تجربه می کنن.

ایشون با بیان اینکه مصرف ویتامینا از بروز سرماخوردگی در افراد جلوگیری می کنه، گفت: مصرف مواد غذایی پر از ویتامین مثل حبوبات، غلات سبوس دار، میوه جات مانند پرتقال، لیمو، نارنگی، گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای، سیب زمینی و سبزیجات تازه باعث کاهش طول مدت سرماخوردگی در افراد می شه و در صورت کمبود اونا در بدن خطر دچار شدن به عفونتا زیاد میشه.

این متخصص تغذیه با بیان اینکه مصرف سیر هم باعث کاهش عفونتای سرماخوردگی در بیماران می شه، اضافه کرد: آهن موجود در سیر سیستم ایمنی بدن رو تقویت کرده و از ورود هر گونه عفونت به ریه جلوگیری می کنه.

اصغر پور به خوردن ماهی در فصل پاییز اشاره کرد و اضافه کرد: امگا ۳ یه اسید چرب لازمه که بدن آدم واسه ادامه زندگی به اون احتیاج داره؛ به خاطر همین با خوردن بعضی غذاها مثل شکلای جور واجور ماهی، تخم کتون، تخمه کدو حلوایی و روغن شاه دانه، بدن مواد امگا ۳ رو تامین می کنه.

ایشون با بیان اینکه با مصرف دارو میشه ویروسا رو در بدن کم کرد، گفت: داروهای بسیاری واسه درمان سرماخوردگی تولید شده اما باید توجه داشت که درمان مشخصی واسه اون وجود نداره و بیشتر داروها جهت کاهش علایم مریضی مصرف می شن.

این متخصص تغذیه به شکلای جور واجور داروهای این مریضی اشاره کرد و اعلام کرد: مصرف داروهایی مانند داروی رفع گرفتگی بینی، اسپری بینی ضد احتقان، داروی ضد سرفه، داروهای رفع آبریزش بینی و داروهای خلط آور با تجویز دکتر به کاهش سرماخوردگی افراد کمک می کنه.

اصغر پور در مورد داروهای تب بر گفت: این داروها به دلیل وجود اثر ضد درد و ضد تب و واسه مقابله با ویروسای موجود در بدن استفاده می شن.

باشگاه خبرنگاران

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *