: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : یکشنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۰۰

محققان به این نتیجه رسیدن مصرف مکملای ویتامین گروه B می تونه واسه حفظ مهارتای تمرکزی در بین افراد گرفتار به اولین مرحله دیوونگی، که عامل دچار شدن به شیزوفرنیه، به درد بخور باشه. 

به گزارش مهر، یافته های محققان مرکز تحقیقاتی اوریگن استرالیا نشون میده افراد گرفتار به دیوونگی که به مدت ۱۲ هفته ویتامینای B۱۲، B۶ و اسیدفولیک (ویتامین B۹) دریافت کرده بودن تماشاگر بهبود در کارکرد شناختی شون مثل حافظه، توجه، زبون و تواناییای یادگیری بودن.

 

«کلی آلوت»، پژوهشگر این مطالعه، در این باره میگه: «یافتهامون نشون میده ویتامینای B می تونن دارای تاثیر حفاظت از اعصاب باشن. اونا هم اینکه از مهارتای درحال نابودی هم حفاظت می کنن.»

 

تحقیقات قبلی نشون داده بودن که افزایش مصرف ویتامینای B۱۲، B۶ و اسیدفولیک (ویتامین B۹) در بیماران گرفتار به شیزوفرنی می تونه موجب کم شدن اندازه اسیدآمینه ای موسوم به هموسیستئین در بیماران شده و علائم شون رو بهتر کنه.

 

به گفته آلوت، افزایش اندازه هموسیستئین در افراد گرفتار به شیزوفرنی با علائم شدیدتری ربط داره.

 

در مطالعه نوین، به ۱۰۰ فرد جوون به طورتصادفی روزی یه بار مکمل ویتامین B یا قرص دارونما در طول ۱۲ هفته داده شد. در طول این مدت، اندازه هموسیستئین بیماران، علائم مریضی و کارکرد شناختی شون آزمایش شد.

 

محققان دیدن شرکت کنندگانی که مکمل ویتامین B دریافت کرده بودن در انجام مهارتای دقیق شدن و فوکوس کردن وتوجه در طول این ۱۲ هفته، به مراتب از گروه کنترل بهتر عمل کردن.

 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *