رئیس مرکزمدیریت بیماریای واگیر وزارت بهداشت، از افزایش موارد عفونتای تنفسی در کشور مخصوصا در سه استان تهران، اصفهان و کرمان خبر داد.

به نقل از وبدا، دکتر محمد مهدی انگار گفت: در هفته گذشته موارد دچار شدن به عفونتای تنفسی در کشور زیاد شده و موارد بستری به دلیل این عفونتا تعدادی زیاد شده، که طبق بررسیای به عمل اومده در بین این بیماران مواردی دچار شدن به آنفلوآنزای فصلی هم بوده که در حال زیاد شدنه.

ایشون اضافه کرد: آلودگی هوا هم به طور غیرمستقیم در شدید شدن موارد مریضی موثر بوده. به خصوص واسه گروه های پرخطر شامل افراد بالای ۶۵ سال، بیماران قلبی، بیماران طولانی ریوی، دیابتیای کنترل نشده، سرطانیا و کسائی که داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی دریافت می کنن و هم اینکه خانمای باردار مشکلات بیشتری داره.

انگار ادامه داد: به خاطر همین پیشنهاد می شه مردم ضمن رعایت نکات بهداشتی موقع سرفه و عطسه و دفع ترشحات تنفسی از خود درمانی شدیدا دوری کرده و تا وقتی که دکتر تجویز کرده به استراحت پرداخته و از حضور در محل کار و مدرسه دوری کنن.

رئیس مرکز بیماریای واگیر وزارت بهداشت، گفت: بدون مشورت با دکتر از داروهای آنتی بیوتیک نباید استفاده کرد و از همکاران دکتر هم درخواست داریم این موارد رو به طور جدی مورد توجه داشته باشن و اگه با موارد شدید مریضی تنفسی مواجه شدن نسبت به برگشت به موقع اونا دست به کار شن.

انگار در آخر بازم بر واکسیناسیون گروه های پر خطر تاکید کرد.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *