: افزایش موفقیت دردرمان استخون مرمری با سلولای بنیادی

به گزارش خبرنگارعلمی ایرنا، دکتر شروین بدو امروز یکشنبه در نشست خبری سمپوزیوم بیماریای اعصاب و سلولای بنیادی با بیان اینکه مریضایی که در سن پایین تشخیص داده می شن قابل درمان هستن، اضافه کرد:تاخیر تکاملی کودکان و بزرگ شدن اندامایی مانند کبد و طحال می تونه از علائم این مریضی باشه.
رئیس مرکز طبی کودکان ادامه داد:اگه این مریضی به موقع تشخیص داده نشن، کودک با استفراغ تکراری، کاهش سطح هوشیاری، کری و کوری مواجه می شه که در این مرحله معمولا درمان بسیار سخته.
:استخون افراد گرفتار به مریضی استئوپتروزیس به اندازه ای ضخیمه که به اعصاب این افراد فشار می اورد و جلوی رشد مغز و عصب بینایی و شنوایی اونا رو میگیره.
ایشون با اشاره به اینکه این کودکان معمولا دچار پسرفت تکاملی می شن، اعلام کرد: در نوع شدید این مریضی کودکان دچار نابینایی، ناشنوایی و تشنجای تکراری می شن.

** برگزاری دومین سمپوزیوم بیماریای اعصاب و سلولای بنیادی تو تهران
ایشون اعلام کرد: دومین سمپوزیوم بیماریای اعصاب و سلولای بنیادی با همکاری مرکز طبی کودکان، دانشگاه علوم پزشکی تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ۱۷ اسفند ماه در سالن همایش مرکز طبی کودکان برگزار می شه.
بدو با اشاره به اینکه در این اتفاق علمی آخرین یافته های درمان مشکلات مغز و اعصاب با به کار گیری سلولای بنیادی ارائه می شه، گفت: در این مراسم هم مباحث علوم پایه و هم مربوط به بالین مطرح می شه.
ایشون ژن درمانی در بیماریای مغز و اعصاب، مهندسی بافت و پزشکی بازساختی در بازسازی عصب، چالشای سلول درمانی در بیماریای اعصاب، اخلاق پزشکی و سلول درمانی در بیماریای اعصاب، آینده پزشکی بازساختی و سلول درمانی در بیماریای اعصاب و جایگاه ایران در بخش سلولای بنیادی، پزشکی بازساختی و بیماریای اعصاب رو از جمله محورهای این برنامه شمرد.
بدو ادامه داد که ۲۶ مقاله از استادان انتخاب شده که از این تعداد ۱۵ مقاله به صورت سخنرانی و بقیه به صورت پوستر ارائه می شه. از دانشجویان ۱۰ مقاله انتخاب شده که ۵ مقاله به صورت سخنرانی و بقیه به صورت پوستر ارائه می شه.
ایشون اعلام کرد: بیماریای مشکلات مغز و اعصاب کودکان و بزرگسالان، جزو مشکلات پیچیده و مهمی هستن که دلیل می شه تواناییای فرد در مهارتایی که داره، تحت شعاع قرار گیرد.
بدو اضافه کرد: درمانای نوین و نوین یکی از موارده که نوید بخش بهبودی بیماران دچار مشکلات عصبیه. یکی از این موارد به کار گیری سلولای بنیادیه که در درمان بیماریای مغز و اعصاب استفاده می شه.

***انجام ۱۳۰ پیوند سلولای بنیادی کودکان در مرکز طبی کودکان
دبیر اجرایی دومین سمپوزیوم بیماریای اعصاب و سلولای بنیادی هم به تعداد پیوند انجام شده در مرکزطبی کودکان اشاره کرد و گفت: از اواخر شهریور ماه سال گذشته تا کنون ۱۳۰ پیوند سلولای بنیادی کودکان در این مرکز انجام شده.
دکتر محمدجواد محسنی اعلام کرد: از این تعداد ۵ نفر فوت کردن که این آمار نشون دهنده درصد بالای موندگاری پیونده که افتخاری بزرگ واسه کشوره.
ایشون با اشاره به اینکه بیشتر از ۹۵ درصد پیوندای انجام شده از بیماران غیراستان تهران هستن، گفت: از کل پیوندهای سلولای بنیادی سه پیوند از کشورای عراق، لبنان و دبی هستن.
محسنی به موفقیتای کشور در زمینه هایی مانند نانو، بایو تکنولوژی و سلولای بنیادی اشاره کرد و گفت: یکی از راه های گسترش این علوم آشنا کردن دانش آموزان با این فناوریا هستش که اقدامات خوبی در این مورد انجام شده.
ایشون با اشاره به اینکه استان البزر به عنوان قطب علم آموزی سلولای بنیادی انتخاب شده، گفت: استان اصفهان هم در بخش زیست شناسی به عنوان قطب در نظر گرفته شده.
دومین سمپوزیوم بیماریای اعصاب و سلولای بنیادی با همکاری مرکز طبی کودکان، دانشگاه علوم پزشکی تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ۱۷ اسفند ماه در سالن همایش مرکز طبی کودکان برگزار می شه.
علمی ** ۱۲۰۱ **۱۴۴۰

انتهای پیام /*

نوین ترین اخبار بخش سلامت رو در ایران استایل دنبال کنین

سلامت – پزشکی – دکتر – مریضی – درمان – قرص – نشونه ها – عوامل

.

منبع : iranstyle.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *