طبق تحقیقات جدید، افسردگی در بین نوجوانان و افراد جوون آمریکایی زیاد شده و دختران نوجوون در بالاترین اندازه آسیب پذیری قرار دارن.

در سال ۲۰۰۵، خطر مشکل افسردگی در بین پسران نوجوون ۴. ۵ درصد و در بین دختران نوجوون ۱۳ درصد بود. اما طبق نظرسنجی جدید خطر افسردگی پسران تا سال ۲۰۱۴، ۶ درصد زیاد شده و در مورد دختران به بیشتر از ۱۷ درصد رسیده.

دکتر رامین مجتبایی، استاد دپارتمان سلامت روان دانشگاه جون هاپکینز مریلند، در این باره میگه: «در این مدت نوجوانان پنج علامت افسردگی یا علائم بیشتر رو در طول مدت دو هفته یا طولانی تر تجربه کردن. »

بررسی دقیق تر نشون میده خطر افسردگی نوجوانان از سال ۲۰۱۲ روند صعودی پیدا کرده که در بین دختران نوجوون به مراتب شدیدتر بوده. به گفته مجتبایی، این یافته ها هم جهت با افزایش اندازه خودکشی در آمریکا هم هست.

این تیم مطالعه اقرار می داره که در بین نوجوانان و جوانان آمریکایی، تقریبا از هر ۱۱ نفر یه نفر در سال مشکل زیاد افسردگی رو تجربه می کنه.

داده های این مطالعه مربوط به بیشتر از ۱۷۲ هزار نوجوون آمریکایی (۱۲ تا ۱۷ سال) و حدود ۱۷۹ هزار جوون (۱۸ تا ۲۵ سال) بوده که بین ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴ جمع آوری شده.

نتیجه: خطر کلی در طول مدت یه سال از کمتر از ۹ درصد در سال ۲۰۰۵ به حدود ۱۱ درصد تا سال ۲۰۱۴ در بین نوجوانان و از کمتر از ۹ درصد به رقم ۱۰ درصد در بین جوانان زیاد شده. به گفته محققان، عوامل استرس زا زیادی موجب افزایش خطر اندازه افسردگی شدن که از اون جمله میشه به رسانه های اجتماعی، مزاحمتای سایبری، فاکتورهای اقتصادی، چشم انداز آینده، خشونت اشاره کرد.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت

  • مطالب در رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *