: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : جمعه, ۲۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۳۳

طبق یافته های یه تحقیق نوین، افزایش اندازه قندخون موجب بهبود حافظه و کارکرد در افراد سن بالا شده و حس شادی بیشتری در اونا بوجود میاره.

به گزارش مهر، محققان دانشگاه وارویک بریتانیا به این نتیجه رسیدن قند موجب بهبود حافظه در افراد سن بالا می شه و انگیزه بیشتری به اونا واسه انجام فعالیتای سخت می بخشه.

 

محققان در این مطالعه، به افراد جوون (۱۸ تا ۲۷ سال) و افراد سن بالا (۶۵ تا ۸۲ سال) نوشیدنی شامل مقدار کمی گلوکز داده و از اونا خواستن مهارتای جورواجور حافظه رو بکنن. به بقیه شرکت کنندگان دارونما، نوشیدنی شامل شیرین کننده های مصنوعی، داده شد.

 

بعد اونا اندازه مشارکت افراد رو در مهارتای انجام شده، امتیازشان در مورد حافظه، خلق و خو، و درک شون از تلاش رو آزمایش کردن.

 

اونا به این نتیجه رسیدن افزایش انرژی از راه نوشیدنی گلوکز در مقایسه با نوشیدنی شامل شیرینی مصنوعی، هم به افراد جوون و هم به سالمندان واسه تلاش بیشتر کمک کرد.

 

البته در افراد جوون گروه نوشیدنی گلوکز، بهبودی در خلق و خو یا کارکرد حافظه شون مشاهده نشد.

 

اما در مقایسه با گروه قند مصنوعی، در افراد مسنی که نوشیدنی گلوکز مصرف کردن حافظه به شکل زیادی بهتر شده و خلق و خو مثبت تری داشتن.

 

محققان این مطالعه به این نتیجه رسیدن که توانایی دسترسی کوتاه مدت به انرژی به شکل افزایش اندازه قندخون می تونه عامل مهمی در ایجاد انگیزه در افراد سن بالا واسه انجام یه کار با بالاترین توانایی باشه.

 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *